R. Hakan Kırkoglu – Mart 2020 Yeniay / Dolunay Raporu 

Çeviren : Seçil Tuna

Balık Burcunda Bulaşıcı bir Yeni Ay, 23 Şubat 2020

23 Şubat’ta 3:31:52 GMT de Balık burcunda gerçekleşen yeni ay, iki uçta Mars ve Uranüs’ün yer aldığı bir bohça tipi harita görünümünü sergiliyor. Dolayısıyla Mars / Uranüs orta noktası tam yeni ay derecesi üzerinde yer almaktadır. Bu çok sıkıntı veren koşullar getirebilecek,  ani ve yıkıcı bir eylemin birleşimidir. Balık burcundaki, bu tip bir orta nokta, gerçekleşen durumun etkilerinin küresel ölçekte sonuçlanabileceği  ya da yaygın endişelere neden olabileceği anlamına gelebilir.  Balık burcu, sıvılar ve kan organik dokusu  da dahil olmak üzere organik maddelerle yakından ilişkili olduğu için, bu çeşit bir astrolojik görünüm , küresel sağlık meseleleri ile bağlantılı olabilir, örneğin ; Korona virüsü.

Mars / Uranüs orta noktası bohça tipi görünümün neredeyse ortasında yer alarak içinde yaşadığımız çevrelenmeyi yansıtırken,  Balık burcunun sınırsız ve her şeyi kapsayan özelliklerinin, bize güçlü bir odak getirmesi bekleniyor. Bu sırada, arka planda,  Neptün ile Jüpiter arasındaki sekstil açının ilkini yaşıyoruz. Bu kombinasyon ayrıca evrensel konuları, yardımseverlik ve insani değerleri  detaylı olarak ele alır. Bununla birlikte, Jüpiter Oğlak’ta sürgün halinde olduğundan  ve  güney  ay  düğümü ile kavuşumu , virüsün daha erken dönemde yayılmasıyla çakıştığından, bu yumuşak açı , yeterince şanslı olmayabilir. Dahası, bu zaman diliminde, Merkür Güneş ile iç kavuşum yapıyor, yanı sıra başka bir yıkıcı açı olarak Mars da güney ay düğümüne doğru yaklaşıyor. Mars-güney ay düğümü kombinasyonu çok fazla yorucu ve tezahürü şiddetli olabilir. 

Balık yeniayında Pekin’de, Çin,  Akrep burcu yükseliyor. Akrep  genellikle riskli ve tehlikeli durumların etrafındaki koşulları çağrıştırdığından hakim zamanlar için uygun bir sembol.

 Bu durumda, Mars-güney ay düğümü birleşimi 3. evde ortaya çıkarak rahatsızlık verici ve riskli yakın çevreye işaret etmektedir. . Mars’ın yeni ay derecesi ile partil sekstil açısı ve aynı zamanda hastalıklar evi olan 6.evi yönetmesi durumu daha da karmaşık hale getirmektedir. Mars, kan ile ilgili hastalıklarla bağlantılıdır. (Pekin, Çin için aşağıdaki yeni ay haritasına bakınız )

Avustralya, özellikle Adelaide ve Melbourne arasındaki Güneydoğu bölgeleri, yakın çevre sağlık sorunları ile de etkilenebilir. Mars bu bölge için köşeli bir konumda  ve 3.evdeki Balık burcu,  IC / MC ile beraber (Balık/ Başak) sembolik olarak sağlık endişeleriyle ilgili durumları tanımlar. Balık burcunda geri hareket eden Merkür, aynı zamanda 6. evi de yönetiyor. (Sidney, Avustralya için aşağıdaki yeniay haritasına bakınız )

Azami Özen İhtiyacı ! Başak Burcunda Dolunay, 9 Mart 2020

9 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşen  dolunayın, son bir iki aydır uğraştığımız kırılgan koşulları ve tedbirleri bir hayli tanımladığı görülmektedir. Dolunaylar, önemli değerlendirmeleri ve nihai kararları,  aynı zamanda durumların doruk noktasını temsil eder.  Açık bir biçimde Başak dolunayı,  sağlık, hijyen ve gündelik çevremizle ile ilgili tüm hizmet şartları açısından son derece hassas konuları düşünmemiz için bizi yönlendiriyor. Bu nedenle, hayatlarımızın gerçekten nasıl sağlık ve doğa arasındaki ince bir dengeye bağlı olduğunu takdir edebiliriz. 

Başak dolunayı bu kırılgan dengenin üzerinde dururken, Neptün daha sisli koşullar ekler ve yeniden belirsizliği ve birçok  zayıflığımız arasındaki hassasiyetimizi vurgular. Başak burcunda tek başına olan Ay, sağlık ve çevre konularına odaklanmış dikkatimizi  ifade etmektedir.  Dolunay ;  Çin’de çoğunlukla, 10. Evde yer alırken,  Güneydoğu Asya’da Orta Çin Bölgesi civarında, yanı sıra Moğolistan, Burma, Tayland ve Malezya’da  özellikle MC  noktasındadır. (Başak dolunayı için aşağıdaki astrokartografi haritasına bakınız )

Başak burcundaki dolunay Londra’yı da, İngiltere,  dikkate değer bir gerilime sokuyor. Gördüğünüz gibi, Londra için tam da yükselen noktasında yer alan dolunay, halk ve çevre için hassas koşullara işaret ediyor olabilir.  Sağlık konularının yanı sıra, Brexit  müzakerelerinin ikinci aşamasından kaynaklı tepkiler olabilir.  Ayrıca, 6. evdeki durağan konumda olan Merkür, kamu hizmetlerine ve işle ilgili konulara ve belki de sağlık ve endüstri ile ilgili alanlardaki iyileşmeye bir hayli dikkat göstermektedir. (Londra, İngiltere için aşağıdaki dolunay haritasına bakınız )

Categories

Recent Posts