R. Hakan Kırkoğlu – Eylül Ay Döngüsü Raporu 2020

Çeviren: Nilgün Çakıroğlu

Önemli Sağlık Kontrolü: Balık Burcunda Dolunay, 2 Eylül 2020

Balık-Başak karşıtlığının olduğu bu zaman diliminde; genel sağlık sorunları, destekleyici hizmetler ve uygun uygulamalar ile ilgili daha fazla kaygılı oluruz. Balık burcundaki dolunaylar, dikkatimizi özellikle ihtiyaç halindeki ve mağdur durumdaki insanlara yöneltir. Bu, Covid-19’a karşı etkili bir aşı geliştirmede kritik bir aşamaya ulaşmak için bir dönem olabilir mi? Olumlu bir şekilde, Uranüs aynı derecede dolunaya sekstil açıda. Bu dolunay ilaç şirketlerinin yürüttüğü çabaların belirli sonuçlarını getirebilir. Hatırladığımız gibi, Avrupa’da ilk karantina süreci Mart 2020’nin ilk günlerinde, Başak burcundaki dolunay civarında başlamıştı. Dolaysıyla, bu dolunayın toplum sağlığının önemi ve kamu hizmetleri açısından büyük bir değerlendirme getirmesi bekleniyor.  

Bununla birlikte ikinci Korona virüs dalgasının Dünya’nın genelinde zaten beklendiğini unutmadan ve birçok ülkede hala artan yeni enfeksiyon nedeniyle bu dolunay bize bir hayli hassasiyet ve kısıtlı koşullar getirebilir. Dolunay haritasında Venüs-Satürn’ün aynı derece ile karşıtlık yaptığı için dolunayın bundan etkilendiğini dolaysıyla, belirli kısıtlamaları ve memnuniyetsizlikleri vurguladığını lütfen unutmayın. Dahası Jüpiter, Satürn ve Plüton yaklaşarak Oğlak burcunun son derecelerine geliyor.

Washington, DC, USA için Balık dolunay haritasında Ay-Neptün ortasında MC görünmekte. Bu birçok şekilde izah edilebilir fakat bir açıklama, özellikle tıbbi alanda uygulamada kesin bir kafa karışıklığı ve çaresizlik olabilir. Hydra takımyıldızına ait Alpard adında sabit yıldızın, Eylül ayının büyük kısmında 23 Eylül’e kadar ve Washington çevresinde güneşle birlikte yükselecek. Bu yıldızın oldukça zararlı bir doğaya sahip olduğu ve zehirler ile üzücü koşullarla ilgili olduğu söyleniyor.(Washington, DC için Balık burcu dolunay haritasına bakın)

Diğer yandan, Pekin ve Hong Kong dolunay haritaları, Yay ufuktayken haberci Merkür’ün yükseleceğini söylüyor. Merkür, Oğlak burcundaki Satürn-Plüton kavuşumundan etkilenmiştir. Ay’ın kuzey kırılma noktalarında güçlü değişkenlik, haber ve fikirlerin, medya ve iletişimle ilgili konuların gündemde üst sıralarda yer alacağını göstermektedir. Hong Kong’da güvenlik endişelerinden ötürü yeni Çin düzenlemeleri tarafından yapılan son medya sansürü daha yaygın hale geliyor ve ifade özgürlüğü özellikle Jüpiter(Burada ASC yöneticisi) düşükte ve Satürn Plüton ikilisiyle kavuşurken çok daha fazla ihmal edilmiş gibi görünüyor.(Hong Kong, China için aşağıdaki Balık burcu dolunay haritasına bakın)

Sorunlar Yeniden Gün Yüzüne Çıkıyor: Başak Burcunda Yeni Ay, 17 Eylül 2020

Ayın 17’sindeki Başak yeniayının kuzey ay düğümü ile görünüm yapması sonucu, İkizler ve Yay burcu arasındaki zıtlığa dikkat çekici bir şekilde vurgu yapmaktadır. Bu dönem içinde; fikirlerin ve farklı ideolojilerin ve bakış açılarının uzlaşmasına yönelik ihtiyacımız artabilir. Muhtemelen başka birçok faktör fakat özellikle Covid-19 nedeniyle böylesine kutuplaşmış koşullarda ortak zemine ulaşmak kolay olmayacaktır. Diğer yandan güvenlik istihbaratları suçlamalarında artış ve uluslararası sorunlarla ilgili daha fazla gerginlik olacaktır. Neptün’ün geniş bir açı aralığı olmasına rağmen ışıklara karşıtlığı, küresel anlamda düzensiz ve kaotik koşulları, anlamlı ve istikrarlı iletişime zararı gösterir. 

Hatta bu karşıtlık yine Covid-19’a karşı mücadelenin başka bir acil durum çağrısı olabilir.(Başak-Balık).Bu yeniay Mars’ın terim yöneticisi olduğu derecede meydana geldiğinden ötürü, genel koşullar sağlık, hizmetler ve insan ilişkileriyle ilgili sorunları kapsayabilir. Satürn, ışıklara partil dereceyle üçgen açı yapmakta. Bu durum istikrar ve düzen için iyi olabilir ama aynı zamanda kötü şöhretli Jüpiter-Plüton ve Satürn’ün kısıtlayıcı ve ümitsiz atmosferini de kuvvetlendirecektir. Doğrusu bu süre zarfında, Plüton, Jüpiter/Satürn’ün orta noktasında yakın bir şekilde durmakta ve bu durum daralmayı, dünyanın hemen her yerinde artan baskıları ve kısıtlamaları geniş bir ölçüde yansıtmaktadır.

Bir başka dış gezegen Uranüs de yeniaya 135 derece açı yaparak, dünyanın kolektif ruhuna daha huzursuz, düzensiz ve riskli, bazen de tehlikeli olaylar getirebilir. Tüm bu dengesiz göstergeler, önümüzdeki aylarda Jüpiter-Plüton ve Satürn kombinasyonu ile aktif şekilde temas içinde olacak olan Koç burcundaki Mars’ın gerilemesiyle daha da güçlenecek.

Ankara, Türkiye için yeniay haritasında; ay düğümlerinin de yakından bağlantılı olduğu yay burcu yükseliyor. Deniz altı ilgili ekonomik sebeplerle, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile artan anlaşmazlıklar ve artan gerginlikler çok daha sert çatışmalara neden olabilir. Eylül ayında Türkiye aylık profeksiyonda, NATO gibi alyansların söz konusu olduğu Boğa-11. evi yaşarken, bu burç güneş dönüş haritasında 9. Eve düşmekte. Buna ek olarak, Mars 10.evde gerilemekte. Dolaysıyla stresli durumlar alevlenebilir.(Ankara, Türkiye için aşağıdaki yeni ay haritasına bakın)

Roma, İtalya ve Berlin, Almanya için bu yeni ay haritanın tepe noktasına yakın gerçekleşiyor fakat ufukta farklı yükselenler var; sırasıyla Yay burcu ve Akrep burcu. İtalya için, 2.evdeki Jüpiter, Plüton ve Satürn zaten ekonomik olarak kısıtlı olan İtalya’daki büyük ekonomik kayıp nedeniyle iç politikadaki alevli anlaşmazlıkları yansıtabilir. (Roma, İtalya için aşağıdaki yeni ay haritasına bakın)

Berlin, Almanya buna ilaveten Madrid, İspanya için Akrep burcu yükselirken geri hareketinde olan Mars 6.eve düşmekte ve bu da özellikle korona virüse karşı başka bir sıkıntılı  dönemi getirebilir. (Berlin, Almanya için aşağıdaki yeni ay haritasına bakın)

Categories

Recent Posts