R. Hakan Kırkoğlu – Ay Döngüsü Raporu Ağustos 2020

Çeviren Özlem Yüksel 

Uranüs  Etkili ! Saka Dolunayı , 3 Ağustos 2020

3 Ağustos 2020’de Saka burcunda Uranüs etkili güçlü bir dolunay yaşayacağız. Dolunayların artan farkındalık zamanları olduğu söylenir ve Uranüs’ün kendisi harika bir uyanıştır. Sarsıcı ani olayların yanı sıra gizlenmiş olanı ortaya çıkarmasını da bekleyebiliriz.Aslında kişisel yaşamlarımızda  çok fazla bastırılmış enerjide açığa çıkabilir. Kova dolunayları, insan hakları gibi sorunları kızıştırma eğilimindedir.Aşırı sağ ve sol çizgilerde ortaya çıkan politik endişeler gibi sosyal değişim ve temel insan hakları için bir başkaldırıyı tetikleyebilir.İkizler’deki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşan Venüs gezegeni de bu evrede çok vurgulanıyor. Venüs Güneş’e oryantal ve eril gösterge içinde yer aldığından, kadınlarla ilgili konular bu dönemde daha görünür olabilir.

İlginç bir şekilde, Hong Kong, Çin’in dolunay haritasında, Yükselen derecesinde açısal olarak Uranüs’ün çok belirgin olduğunu görüyoruz. Kova Dolunayı MC üzerinde neredeyse doruğa ulaşırken, Merkür ve Satürn iletişim ve konuşmada engeller ve problemler ortaya çıkarabilir.Hong Kong’da Çin hükümeti tarafından uygulanan son kurallar,düzenlemeler ve müteakip sosyal tepkiler, şimdi çok daha tartışmalı bir sosyal atmosfer yaratacaktır. (Bkz.Hong Kong, Çin için dolunay haritası)

Güney Amerika’da, Venezuela, Brezilya ve Bolivya’nın batı kesimlerinde, Uranüs ayrıca  açık düşman ve düşmanlıkları anlatan köşe 7. ev görünüyor. Bu yapılandırma, ışıkları meridyen eksenine getirdiğinden, mevcut siyasi kurallara ve yönetimlere karşı artan sosyal hoşnutsuzluğada işaret edebilir.

Uranüs’ün yüksek enerjisiyle yüklü olan bu dolunay ayrıca sismik aktivitenin arttığını gösterebilir ve depremlere neden olabilir. Uranüs ayrıca Ege ve Akdeniz denizlerinde, özellikle de fay hatlarındaki depremler açısından her zaman aktif olan Türkiye ve Yunanistan arasındaki bölgede IC’de yer alıyor gibi görünüyor. (Bkz.Dolunayın ACG haritası)

Aslan’da Ateşli Yeni Ay, 19 Ağustos 2020

Bu yılın Aslan yeniayı, belirgin savaşçı nitelikleriyle geliyor. Yeni ay, Mars’ın yönettiği kısmi asalet derecesinde ve Mars’ın kendisi tarafından öngörülen bir dönemde gerçekleşir. Ateş elementindeki böylesine büyük bir vurgu askeri güçler, liderler, komutanlar, seçkinler ve parlak ve gösterişli tutumlar,kutlamalar ve baskın tavırlarla ilgili olayları gösterecektir. Merkür yeni ayla da bağlantı kurarken, liderlerden dikkat çekici konuşmalar, ileri sürülen yeni fikirler veya doğrudan ateşli propaganda duymayı bekleyebiliriz. Başkanlık seçimleri ABD’de ufukta olduğundan, bu yeni ay artan siyasi rekabeti ve liderler arasındaki tartışmaları gösterebilir.

Gerçekten de, Washington, DC için, Aslan yeni ayı Jüpiter-Plüton’un orta noktadasında olması, manipüle edici ve kirli güç politikalarının, büyük şirketlerle ilgili suçlamaların ve sorunların ön plana çıkabileceğini düşündürüyor. Hem Satürn hem de Plüton 12. evdeki Mars’a üstten bir kareye sahip olduğundan, bu gergin konfigürasyon daha kötü doğaya sahip yolsuzluk iddialarını ortaya çıkarabilir. Acımasızlık ve şiddetli rekabet, bu dönemde siyasi çevre boyunca gözlenebilir. (Bkz. Yeni Ay haritası Washington DC, ABD) 9. Eve yapılan vurgu uluslararası etkinlikler veya ilişkilerle de ilgili olabilir.

MC etrafında gezindiği için Mars’ın varlığı Orta Avrupa’da, özellikle de Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’nın batı bölgeleri için etkisini gösteriyor. Bu bölgelerde büyük kazalara, büyük yangınlara veya patlamalara neden olabilir. Öte yandan, ateş elementinin baskın olması, liderlerle ilgili yoğun duygusal olayların açığa çıkacağını ya da heyecanla ilgili olayları da gösterebilir.

Yeni ay haritasında ışıkların Tokyo, Japonya için,MC’nin hemen üzerinde olduğunu görüyoruz.Bu sadece ışıkların açısallığı nedeniyle değil, aynı zamanda Mars’ın Yükselen yöneticisi olduğuda görülüyor. Bazı olayların, kutlamaların veya duyuruların sembolik güce sahip olmasına rağmen Japon yönetimine veya kraliyet hanedanına dikkat çekmesi beklenebilir. Bunun yanı sıra, Ağustos ayının ikinci yarısında imalat sanayi, işçiler veya sağlık ve hizmetlerle ilgili olaylar veya konular gündeme gelebilir. (Bkz. Tokyo, Japonya için Yeni ay haritası)

Categories

Recent Posts