Mj Patterson – Programinė įranga, skirta astrologiniams tyrimams

Astrologija gali būti laikoma tiek menu, tiek ir mokslu. Kaip  kiekvienas mokslas, kaip ir visos kitos “logijos” (biologija, meteorologija ir kt.), Astrologija turi statistinį pagrindą. Skirtingai nuo fizikos, jis grindžiamas ne priežastimi ir poveikiu, bet ilgalaikiukoreliaciniu tyrimu — tai yra per labai ilgą laiką žmonės pastebėjo, kad kai planetos buvo tam tikrose padėtyse,  įvykdavo tam tikrųdalykų pokyčiai.

Astrologija gali būti laikoma tiek menu, tiek ir mokslu. Kaip kiekvienas mokslas, kaip ir visos kitos “logijos” (biologija, meteorologija ir kt.), Astrologija turi statistinį pagrindą. Skirtingai nuo fizikos, jis grindžiamas ne priežastimi ir poveikiu, bet ilgalaikiu koreliaciniu tyrimu — tai yra, per labai ilgą laiką žmonės pastebėjo, kad kai planetos buvo tam tikros padėtyse, įvykdavo tam tikrų dalykų poyčiai. Tai reiškia, jog išmanome daug iš to, ką  darome  astrologijoje, nes kažkokie  smalsūs žmonės  tą pastebėjo.

Tai nebuvo universiteto profesoriai ar matematikai- tikrai dauguma ne iš jų tarpo – tai buvo paprasti žmonės, kaip jūs ir aš,  pasižymėję aistringu  smalsumu suprasti daugiau.

Nuo ko naujokas gali pradėti mokslinius tyrimus? Na, jei šiuo metu dar nerūšiuojate savo klientų astrogramų  pagal Lois Rodden reitingų sistemą, tuomet prašom pradėti.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lois_Rodden yra straipsnis apie Luizą Rodden, gimusią Kanadoje (Saskatchewan‘e), jame pateikiama  išsami informacij apie tai, kaip naudoti jos reitingų sistemą.

Jei  surūšiavote astrogramas, atėjo laikas tai sužymėti ( to hashtag)! Viskas, ką žinote apie kiekvieną astrogramą, gali būti sužymėta. Jei norite atliepti  populiarias kategorijas , galite apsilankyti čia  https://www.astro.com/astro-databank/Help:CategoryLois‘s data legacy.

Be to, jei  ant formos yra tuščia vieta uždėti varnelei, skatinančiai klientus paaukoti savo duomenis tyrimams, tuomet tokiomis(anoniminėmis) astrogramomis  galima dalintis su kitais  bebaimiais tyrėjais!  Panašaus pobūdžio duomenų sutelkimas pasidalijimui  yra tikra dovana  ateities būsimiems astrologams.

Jums reikės ne mažiau kaip 50 vienos rūšies astrogramų prieš pradedant kalkuliuoti  skaičiavimus, mat  tai yra minimalus žyminių duomenų kiekis bet kuriuose statistiniuose poėmiuose. Nors  geriau turėti  dar daugiaupavyzdžių. Taigi – kaip astrologas, norintis gauti  kiekybinius tyrimus, suranda pakankamai daug astrogramų pagal vieną interesų kriterijų, pvz., moterys, sergančios krūties vėžiu, moterys karininkės, serijiniai žudikai   , sėkmingi verslininkai  ir pan.?

 

Apsikeitimas pažymėtais, anonimizuotais duomenimis su kolegomis profesionalais yra puiki pradžia. Jei norite mokytis kartu su kitais astrologais, yra keletas gerų grupių, prie kurių galite prisijungti. Aš esu Astro tyrėjų ( ASTRO INVESTIGATORS, arba Gators), vadovaujamų Alphee Lavoie ir Franco Soulbury,narė. Mes dirbame su projektais komandose ir padedame vieni kitiems, kai įstringame. Laukiami nauji nariai. Jei esate labiau savarankiškaspraktikas, rekomenduočiau paimti  nemokamą virtualų statistikos ar mokslinių tyrimų metodų kursą Udacity.comarba vieną iš kitų nemokamų MOOCs (  masinis atviras internetinis kursas). Čia yra nuoroda į vieną:https://www.udemy.com/course/quantitative-data-analysis-fundamentals/

 

Atsiradus socialiniams  tinklams,  kartais galite gauti paramą dėl astrogramų  duomenų, rašydami pranešimus  forumuose ar kitų astrologų grupėse. Pavyzdžiui, kai Gator‘iai ( Gators) dirbo su krūties vėžio tyrimais, jie tokiu būdu gavo gan daug AA klasės astrogramų.

Astrodatabank yra dar vienas astrogramų šaltinis , ir keletas šiame straipsnyje išvardytų programų turi pilną  savo duomenų bazę, kurią galima naudoti paieškoms.

Gerai, taigi pasidomėjote tuo, kas ten yra, ir manote, kad galbūt norėtumėte jau pradėti? Skirtingai nuo tų smalsių prieštvaninių žmonių , mes turime kompiuterių galias,  kurios padeda mums rūšiuoti, atmesti  ir atrinkti pavyzdžius.

Čia yra trumpa kai kurios  mano naudojamos programinės įrangos apžvalga. Tai jokiu būdu nėra išsamus sąrašas, taigi, jei susidursite su kita programa, kurią norėtumėte naudoti, man būtų malonu išgirsti apie tai.

Paieškos ir modelio atitikimo Programinė įranga

Programinė tyrimų  įranga Saptarishis  (SRS)

https://binduastrology.com

Vedų astrologas Alanas Annandas ( Alana Annand)  labai maloniai  supažindino  mane su  šia programine įranga.  Tyrimų programa Saptarishis (SRS)  yra Džojtiš‘o ( Jyotish, Vedos)  mokslinių tyrimų įrankis (Vediškasis), leidžiantis ieškoti viso Astrodatabank‘o sąraše  astrogramų su panašiomis kompozicijomis. Pavyzdžiui, jei rengiate  paskaitą apie Saulę aštuntame būste, galite paprašyti, kad programa pasiūlytų jums visas tokio pobūdžio astrogramas iš duomenų bazės. Laimei, programuotojaimaloningai įtraukė Tropinį zodiaką kaip variantą, todėl mes, vakariečiai, taip pat galime jį naudoti.

1 Pav. Saptarishis Tyrimų Programinės Įrangos Nustatymų Dialogas

 

Saptarishis mokslinių tyrimų programinė įranga taip pat siūlo naudoti pasirinkimuose  Uraną, Neptūną ir Plutoną, tai neįprasta  Džojtish  įrankiui, bet  LABAI paranku  mokslinių tyrimų įrankiui! Tikiuosi, jog taip pat galėčiau naudoti  ir asteroidus, tačiau, vertinant į  programą, kaip Jyotish tyrimo įrankį, jai keliu abu nykščius už lankstumą.

JigSaw (Version 2.5)

https://alabe.com/jigsaw.htm

Jigsaw siūlo tris subprogramas viename: Šeimos Modelius, kurie atskleidžia paslėptus ryšius tarp astrogramų, grupių,  Rektifikaciją, kuri skaičiuoja  gimimo laiką pagal gyvenimo įvykius, ir  Tyrimus, kurie suskirsto į lenteles, sugrafuoja  ypatingus veiksnius  tiriamose ir kontrolinėse grupėse. Paskutines dvi subprogramas apžvelgsiu.

JigSaw tyrimai yra puikūs, kai ieškome  tam tikrą planetarinių kriterijų rinkinį (pvz., Neptūno/Plutono jungtį  ir Saturno kvadratą.)  Tuomet JigSaw peržvelgia visą nurodytą laiką ir pasiūlo  galų gale visas astrogramas, kurios atitinka šiuos  kriterijus.  Jigsaw  Šeimos  moduliai  bendrai  siūlo išsamią bet kurių modulių  paiešką astrogramų sekoj ,  įskaitant harmonikas. Tai reiškia, jog  jei turite  astrogramų  grupę ir aiškinatės , kas tarp jų bendro,

2 pav. JigSaw Šeimos modulių pavyzdys

 

subprograma gali padaryti darbą už jus greitai ir kruopščiai. Čia yra nuoroda į Bernadette Brady, pristatančią, kaip naudojama  JigSaw tiriant pasaulinę Kovido-19 pandemiją .  Informacija apie JigSaw  išgirsite nuo 27 iki 42 minutės .

https://www.youtube.com/watch?v=hO3IMm_LGCk.

Solar Fire

https://alabe.com/solargold.html

Yra dvi  Solar Fire ypatybės, kurios yra naudingos moksliniams tyrimams. Astrogramos paieška ir Įvykių  ( Electional) paieška.

Astrogramos paieška  peržiūri visas jūsų  astrogramas ir ieško bendrų modelių.

Įvykių paieška peržiūri  didžiulį kiekį  datų, kurias nurodėte, kad surastumėte astrologinių veiksnių derinį.Tyrinėdama mums aktualiausią Saturno / Plutono jungtį,  naudoju šį įrankį, kad sužinočiau, kada praeityje turėjome šią jungtį Ožiaragyje su Uranu Taure. Radau tik vieną per pastaruosius tūkstančius metų, Martino Liuterio devyniasdešimt penkias tezes. Čia yra nuoroda į Hank Friedman pamoką apie tai, kaip naudoti Astrogramų paiešką

 https://www.youtube.com/watch?v=0DqiQcc15RM

Sirius

https://www.astrosoftware.com/SiriusResearch.htm

Ši programa priklauso dviem kategorijoms: paieškos ir pasirinkimo kategorijai  ir dirbtinio intelekto kategorijai.

Pastarojoje kategorijoje Sirius turi Matrix Paiešką ( Matrix Search), kuri siūlo itin platų pasirinkimą , kaip  ieškoti, rūšiuoti ir grafiškai  pristatyti astrogramos duomenis.

Yra paieška, kuri peržiūri visas  astrogramas ir ieško konkrečių modelių bendrybių.

Antroji paieška naršo per laiko periodus, kad surastų konkretų astrologinių veiksnių derinį

Planetdance

https://www.jcremers.com/

Planetdance buvo Jean Cremers’o iš Olandijos  autorinis sumanymas nuo 1984 m. Ši programa grindžiama skriptų kalba, vadinama AstroBasic (ab). Šia skriptų kalba lengviau koduoti astrologinį programavimą, nes ab turi daugiau nei 400 atitinkamų funkcijų biblioteką, plėtros  terpę su redaktoriumi, kontekstui jautrią pagalbą, derintuvą ir net profiliatorių.

Jean‘as  nuolat ir sėkmingai bendradarbiavo su Olandijos astrologinių mokslinių tyrimų asociacija (http://nvwoa.nl) įgyvendindami   keletą  taikomųjų  projektų. Vieno iš jų pasekoje atsirado  scenarijus, vadinamas “bootstrap“, kuris veikia su to paties pavadinimo statistiniu procesu.

Planetdance programa, kuri yra pilnai nemokama visiems, taip pat turi keletą integruotų funkcijų, naudingų moksliniams tyrimams.

Yra “Užklausos” funkcija, leidžianti vartotojui įvesti kompleksines logines išraiškas (Boolean expressions) naudojant IR/ ARBA ir kelias funkcijas paieškai, arba  pilną laiką ( paieška efemeridėse), arba duomenų bazėje (astrogramospaieška). Dauguma PlanetDance modulių turi galimybę  pervesti  rezultatus į .csv failus.

Taip pat yra  funkcija “Sąrašas”, kuri labai greitai sudarinėja sąrašus, beveik viskas atliekama programoje, įskaitant ilgumą, deklinacijos įvykius.

Tai dirbtiniu Intelektu Pagrįsta Programinė Įranga

Sirius

https://www.astrosoftware.com/SiriusResearch.htm

Sirius turi Al engine funkciją, kuri padeda sukurti ir testuoti astrožymenis, kad patvirtintų, ar jie statistiškai patikimi. Tai yra pakankamai sudėtingi veiksnių deriniai, kurie buvo iš ankstoatrinkti tam tikriems atributams pasirinkti. Kai tik pasirinksite ar sukursite žymenį/žymenis, Sirius ieškos jų tarp astrogramų failų, kol juos ras, reitinguos, palygins. Pradžioje man šis metodas pasirodė kažkiek varginantis, tačiau, kai tik sužinojau, jog žymenis galima keisti, atradau jo lankstumą. Čia yra linkas į vaizdo įrašą, kuriame paaiškinta, kaip naudoti, keisti ir kurti astrožymenis.https://www.youtube.com/watch?v=HNidgWA004A

Taip pat programoje yra bazinė statistikos funkcija, naudojama Sirius finansinėje dalyje, kurioje sukuriamas finansinių verčių grafikas (pvz., rinkos indeksas, pvz., Dow Jones Industrial Average” arba prekių vertė, pvz., aukso kainos) arba kitos veiklos vertės, gaunama koreliacija tarp faktinių verčių ir prognozuojamų verčių, ir nurodoma, ar koreliacija yra statistiškai reikšminga.

AIR Fast Research

https://www.alphee.com/fast-research/

Alphee Lavoie dirbo inžinieriumi, ir tai atsispindi jo programinės įrangos tikslume. Fast Research naudoja neuroninio tinklo koncepciją, kad galėtų naudoti  mašininį, kitaip dar vadinamą kompiuterio mokymąsi  ( SJ : machine learning   – tai kompiuterinių sistemų, galinčių mokytis ir prisitaikyti nesilaikant aiškių nurodymų, naudojimas ir tobulinimas, naudojant algoritmus ir statistinius modelius, kurie analizuojami ir daromos išvados iš duomenų modelių). Kompiuterio mokymąsi sukuria labai sudėtingus veiksnių derinius, kurie prognozuojakonkrečius rezultatus. Naudoju šią programinę įrangą, kad galėčiau peržiūrėti maždaug 600 astrogramų žmonių, kurie praturtėjo savo pastangų dėka,  ir priešpastatyčiau jas eilinių darbuotojų astrogramoms iš kontrolinės grupės.

Kai  tik neuroninis tinklas buvo sukurtas, remdamiesi dirbtinio variklio priimtu sprendimu,  –  mes su Pete, mano komandos draugu, kruopščiai pašalinome  bet kokius kartos veiksnius, pvz., išorinę planetą ženkle, kad likęs tinklas pasirinktų tarp to paties amžiaus žmonių ir parodytų, kurie iš jų turi didžiausią tikimybę praturtėti.

Rezultatai buvo gana stulbinantys. Išbandėme gautą neuroninį tinklą su žinomų eilinių žmonių rinkiniu ir visi jiepasirodė esą neturtingi, išskyrus vieną. Kai pažvelgiau į astrogramą, pasirodė, kad  tai Alex Haley, kuris parašė “Roots” ( SJ: Aleksas Heilis, amerikiečių rašytojas, 1976 parašė autobiografinį romaną „Šaknys: Saga apie amerikiečių šeimą“). Dėl savo karinės tarnybos jis buvo įtrauktas į neturtingųjų kategoriją. Mes  tai praleidome – bet neuroninis tinklas nepraleido!

Tai vienintelė programinė įranga, kurią radau, kad tvarkytų Chi-kvadrato (statistikos veiksnys) priemones. Jei ji galėtų tvarkyti Lahiri Zodiako  ar naujesnius taškus, pvz., asteroidus,  jokia kita programinė įranga jai neprilygtų. Ji  vis dar yra galingiausia iš tų, kurias naudoju.

Mastro 

https://mastroapp.com/en

Vincent Godbout iš Kanados Monrealio sukūrė dirbtinio intelekto variklį, kuris naudoja vidurinius taškus ( midpointus) , kad „nuskaitytų“ gimimo astrogramą ir sukurtų žodinį   analizės tekstą ( anglų ar prancūzų kalba). Tai visiškai naujas požiūris, pagrįstas giliomis Vincento matematikos žiniomis ir įgūdžiais. Rezultatas – kompiuteriu pagal užklausą sukurtas būdvardžių rinkinys, apibūdinantis gimimo astrogramą .

Programa  rodo aukštą tikslumo lygį gimimo astrogramose, taip pat pateikia ir tikslias prognozes,  jos tikslios tiek, kiek tikslus  gimimo laikas.

Ši programa yra labai lanksti ir pagrįsta stipria matematine teorija. Žiūrint jos vaizdo įrašus,  gan greitai tampa akivaizdu, kad autoriaus pasirinkimas naudotis viduriniais  taškais ( midpointais) padarė šį variklį itin tiksliu.

Tai puikus pasirinkimas pradedančiam astrologui, mat  AI variklis nubraižo astrogramą ir gali parodyti studentui jos vidinę sąrangą. Dukart spustelėję kiekvieną veiksnį, galite išskleisti aspektus, kurie jį sudaro,  taip natūraliai gaunama  galimybė mokytis.

Čia yra nuoroda į vaizdo įrašą apie tranzito kreivės galią, pagrįstą midpointo analize, kurią sukūrė  AI variklis:

https://youtu.be/tIC4OhWW8So

Žinoma,  apart minėtųjų yra kitų programų, naudingų moksliniams tyrimms. Su šiomis  turėjau tiesioginę patirtį. Raginu visus likti smalsiais, pasitikėti nuojauta ir eiti į priekį naudojantis savo programinės įrangos pasirinkimais,  kurie parodys, kokius dar modelius galite rasti. Laimingos medžioklės!

Categories

Recent Posts