Hakan Kırkoğlu – Mart 2021 Ay Döngüsü Raporu

Çeviren: Görkem Vural

Tekrar düşünme zamanı

Başak’ta Dolunay, 27 Şubat 2021

Başak burcundaki en son dolunay, bize tekrar düşünme ve gözden geçirme zamanı vermiştir. Aslında, İtalya korona virüs salgınındaki ilk ulusal karantinasına geçen seneki (9 Mart 2020) Başak burcu dolunayı sırasında başlamıştı. Başak burcundaki dolunay iyilik, sağlık ile günlük hayatımız ve çevremizin düzeniyle ilgili güçlü farkındılığı temsil eder.

Aralık ayından bu zamana kadar aşılamalar başlamış olsa da, günlük vaka sayıları hala ortaya çıkan mutasyona karşı bir direnç olduğunu gösteriyor.

Bu sefer, dolunay’a 8 57 başakta dekan yöneticisi olan venüs karşıtlık yaparak eşlik ediyor. Hatta, Ay Saturn/Kiron orta noktası ile odaklı bir yod açı kalıbı oluşturmuş. Kırılganlıklar ve acıların yanında sistematik çabalar görülse de, dolunayın Uranüs 120 lik açısıyla yeni gelişmeler ve çözümler ufukta görülüyor.

Genel olarak söylersek, Güneş/Ay’a yakın orta noktalar Mars/Neptün =Venus/Kuzey Düğüm’ü yanlış eylemler veya aşırı coşkulu niyetler, kadınlar tarafından yönetilen organizasyon ve kurumların öne çıkması veya en azından bir ortaklık etme gereksinimine işaret ediyor. Venüs’ün Balık burcunda olması insancıl sempati, sosyal hizmetler, insani çabalar ve kadın problemleri ile sanatsal ve yaratıcı hayal gücüne ait konuları gündeme getirmekte.

Mart ayının ilk yarısında, Saka burcundaki transit Merkür, 5 Martta Jupiter ile bir kez daha direkt pozisyonda birleşiyor ve Mars’ın İkizlere geçişi ile, seyahatlerde, iletişimde, ulaşımda ve aşının dağıtımında artan gerilimli zamanları işaret ediyor. Aynı zamanlarda, Güneş’in ay düğüm eksenine kare açı yapması da dünya çapında aşılama için artan efor ve kayda değer çaba ile ilgilendirilebilir.

Londra, Madrid ve Paris’te dolunay esnasında Koç burcu yükselirken, daha Doğu ve diğer bölgelerde Boğa burcunun yükselmesi Venüs’ü daha iyicil konuma getiriyor. Koç burcu yükselen Londra ve benzeri bölgelerde haritanın ışıklarının 6. ve 12. evlere düşmesi ile artan sağlık endişeleri önem kazanıyor.  Aşağıda Londra için çıkartılmış dolunay haritasını bulabilirsiniz.

Ayrıca, Prag, Çek Cumhuriyeti ve Viyana, Avusturya dolunay zamanı Mars / Pluto paranına tanıklık ederken, bu kombinasyon sosyal huzursuzluk dahil siddet içeren olaylara sebebiyet verebilir.

Uzak Doğu’da Tokyo, Japonya için, Ay’ın yükselen derecesine yakın olması,  toplumsal konulara gözle görülür bir hassasiyet gösteriyor. Başak/Balık ekseni ve Venüs’ün Ay’a olan açısından, kadın ve cinsiyet kaynaklı problemler ve gelişen sağlık konuları gündeme gelebilir. Aşağıda Tokyo için çıkarılmış dolunay haritasını bulabilirsiniz

                           

Evrensel Konular

Balık ta Yeniay, 13 Mart 2021

Balık burcundaki yeniay, Mars’ın yöneticisi olduğu Akrep burcu dekanına düştüğünden, Mars tadında geliyor. Bu durum kriz, karşılıklı çatışma ve ortaya çıkan sorunlarla yüzleşme ortamı getirebilir. Bu Balık yeniayında, aynı zamanda belirgin Venüs ve Neptün etkisi olduğundan bu dönemde evrensel sorunlar, hassasiyet,  duyarlılık ve idealler önem teşkil etse dahi Pluto ve Saturn – Uranüs kare yeniay derecesine açı yaptığından mevcut şartlar yumuşak ve kolay olmayabilir. Pluton dönüştürücü ve zorlayıcı etkiler verirken, Saturn – Uranüs orta noktası gergin durumlar, riskler ve gerekli kararlılık verecektir.

Mart’ın ikinci yarısında, marsiyen enerjilere ve Güneş’in Koç burcuna girmesi, Mars’ın Kuzey Düğüm ile birleşmesi ile yeni bir döngüye başlarken artan risk ve anlaşmazlığa tanık olacağız.

Pekin, Çin için bu süre yeniay’ın 7. evde olması ve 10. evdeki Mars’a açı yapması ile uluslararası ilişkiler ve bazı anlaşmazlıklara vurgu yapabilir. 7. evdeki Balık hassasiyet, karşılıklı anlaşmalarda karışıklık  ve yönetimi etkileyen konularda duyarlılık getirebilir. Hüümette daha meydan okuyucu bir duruş eğilimi özellikle Mart’ın sonuna doğru daha belirgin görülebilir.

Bu yıl Çin 12. Evde Oğlak profeksiyonu yaşıyor ve yönetcisi Saturn 8. Evde Başak burcunda. Mart ayı boyunca Çin, Mars’ın transit ettiği 5. Ev İkizler aylık profeksiyonunda olacak. Güneş dönüşü haritasında 2. evdeki İkizler, ticaret ve finansal piyasalarda daha kararlı ve iddalı duruş sergileyebilir. Aşağıdaki Pekin, Çin yeni ay haritasını görebilirsiniz.

Washington DC, ABD için de Balık yeniay’ı ticaret ve para piyasalarına vurgu yapıyor. Ticaret ve anlaşmaların gezegeni Merkür, yükselende görülüyor. Saka yükselen, insanların fikir ve ihtiyaçları için oldukça yoğun ve emin bir süreci belirtse de, 2. evdeki Balık sosyal yardım alan ve maddi durumu iyi olmayan kişiler için bazı zorluklar gösteriyor. Devlet için sosyal konular, bağış ve yardım daha gündemde olacak. Aşağıda Washington DC, ABD için çıkarılmış yeni ay haritasını görebilirsiniz.

 

 

15 Şubat 2021 de tamamlandı.

Categories

Recent Posts