Hakan Kırkoğlu – Eylül 2021 Ay Döngüsü Raporu

Çeviren Nilhan Sayhan

Başak Burcu’nda Yeni Ay, 7 Eylül 2021

Uranüs bu dönemdeki ay döngüleri esnasında oldukça aktif görünüyor. Nitekim ilerleyen aylardaki Yeni ay derecelerinin transit Uranüsle çakışması çeşitli düzeylerde Uranyen deneyimler yaratıyor. Özellikle, 5 Kasım, 1 Şubat 2022 ve 30 Nisan 2022’deki (aslında kısmi bir güneş tutulması)Ay döngüleri, Satürn ve Uranüs arasındaki varolan kare açıyı da vurguladığı için oldukça çarpıcı ve rahatsız edici olacaktır. Uranüs ile yaşam asla sıkıcı değildir, ancak büyük belirsizlikler arasında birçok iniş ve çıkış vardır. Satürn’ün Kova’da oluşu birçok toplumsal değişim,ani huzursuzluk ve protesto unsurunu ekler. Bu Yeni Normal’e adaptasyon dönemidir. Bir önceki Yeni ay gibi, Başak Yeni ayı da Uranüs düzensizliğinin yoğunluğunu simgeleyen Boğa’nın neredeyse ortasında Uranüs’le partil bir üçgen açıya sahiptir.

Başak Yeni ayı’nın, kurallara ve standartlara olan varsayımsal bağlılığımızın yanı sıra endişe verici konularda yeni endişeler ve fikirler getirmesi bekleniyor. Mars (Başak) ve Neptün arasında devam eden yakın karşıtlık, tıbbi ve örgütsel alanlarda belirli karmaşıklık ve zayıflıklar getirebilir. Mars-Neptün kombinasyonları oldukça kaotik ve kafa karıştırıcı olur, bu da genel olarak insani çabalarda hayal kırıklığına yol açar. Neyse ki, hava burçlarındaki bazı küçük karşılıklı ağırlamalar içeren üçgen açılar, yani Merkür-Satürn ve Venüs-Jüpiter, mevcut koşullara bazı çözümler getirmeyi kolaylaştıracaktır.

ABD yönetimi,Washington DC için Yeni ay örgütsel, tıbbi ve istihdam kaygılarını 6.evdeki vurgusuyla güçlü bir şekilde öne çıkarmaktadır. Toprak burçlarındaki büyük üçgen (Uranüs-NM-MC) devam eden sorunlarla başa çıkmanın yeni yollarını bulmak için yararlı olabilir. Bununla birlikte, Mars’ın, Yükselen ve 8.evin yöneticisi olması, pandeminin yeni dalgalarıyla ilgili riskli ve ağır sorunlar doğurabilir. Bu arada, ABD, 4 Temmuz’dan başlayarak 6.ev yıllık,8.ev aylık profeksiyonuna sahip ve Eylül, oldukça yorucu ve test edici olabilecek .Başak burcu’nın bu güneş dönüşünün 8. evinde olması da dikkat çekicidir. (Sibley haritasına göre) . Lütfen aşağıdaki Washington, ABD haritasına bakınız.

Londra için Yeni ay haritası, 3. evinde , komşu ülkeler ve müzakere konularında bir vurgu göstermektedir. Mars-Neptün karşıtlığı, özellikle Mars Dip noktasına yakın olduğunda, Brexit sonrası dönemle ilgili konular için iyi bir işaret değildir ve Mars aynı zamanda, güvenlik ve sınırlarla ilgili konulara da zorluklar getirebilir. Bu arada, Tepe noktasında gezinen Neptün, yönetimdeki bir güvenlik açığını ve karmaşıklığı yansıtabilir. Yeni ay haritası aşağıdadır.

Moskova, Rusya Yeni Ay haritasında Uranüs Tepe noktasındayken, Jüpiter’in tam Alçalan üzerinde olması şaşırtıcıdır. Köşelerde sabit burçların olması , değişmeyen koşulları veya en azından belirli bir kararlılığı gösterebilir. Bununla birlikte, 7.evdeki Kova’da hem Jüpiter hem de Satürn (Satürn Tepe noktası ile yakın açı yapmaktadır), bu dönemde daha belirgin olacak olan artan sosyal hareketleri veya belirli bir karşıtlık durumu anlamına gelebilir. Öte yandan, 2.evdeki Yeni ay, ekonomik kaynaklar, Rus rublesinin değeri ve Rusya ekonomisinin genel koşulları ile ilgili yeni gelişmelerle ilgili olabilir. Yeni ay haritası aşağıdadır.

Pekin, Çin için Başak Yeni ay haritası, çevresel faktörler, sağlık ve devlet mekanizmasının işleyişinden kaynaklı bazı sorunları ortaya çıkaracak gibi görünüyor. 12. evdeki Ay , kolektif anlamda insan kitlelerini tehlikeye atan bir olayı veya doğal durumu sembolize edebilir.

Balık Burcu’nda Dolunay , 20 Eylül 2021

Balık burcundaki Dolunay genellikle belirli bir kolektif boyuttaki etkinlikleri ve olayları vurgular. Bu Dolunay, Balık’ın son derecelerine (Mars’ın sınırına) düştüğü için, Uranüs MO/SU orta noktası ile yakın bir konumda olduğundan beklenmedik bir şekilde kontrolden çıkan doğal olaylar gibi riskli ve tehlikeli olabilecek kolektif endişeleri gösterebilir. Dolunay derecesi Mars tarafından geniş bir karşıtlık alyor, Neptün’e oldukça yakın ve Pluto tarafından da görülüyor. Tüm bu bulgular, yaygın küresel sorunların üstesinden gelmek için geniş bir kolektif ve sosyal farkındalık ve sorumlu tutumun gerekli olduğunu gösterebilir. Pandemi, bu durumda gerçekten alaklı bir faktördür.

Londra, İngiltere için Dolunay çarpıcı bir şekilde partil olarak Tepe noktasında gerçekleşiyor. Bu, artan sayıda Covid vakası ile ilgili endişe verici bir konu olabilir. En son günlük vaka sayısı İngiltere’de 30.000 civarındaydı. (14 Ağustos 2021). Ay, insanları ve sağlıklarının koşullarını temsil ettiğinden, tam Tepe noktasında yer alan Dolunay, insanları bu dönemde savunmasız ve üzgün hale getirecek bir olayı veya durumu gösterebilir. Bu arada, Pluto da tam da alçalan üzerinde, tehditkar, dönüştürücü ve pek de olumlu sayılmayacak gibi görünüyor. Dahası, Yükselen Yengeç (İngiltere ulusal haritası’nın 10.evi),genel olarak konuşursak  yönetimi ve Kraliyet üyelerini etkileyen savunmasız koşulları temsil etmektedir. Londra, UK için Dolunay haritasını aşağıda görebilirsiniz.

Balık Dolunay haritası Brezilya için çeşitli olaylı koşulları gösteriyor. Burada haritanın eksenlerinde sabit burçları görüyoruz, ancak Satürn-Uranüs ikilisinin köşelerde en fazla göründüğünü söyleyebiliriz. Boğa yükselirken, bu ikilinin zarar verdiği Venüs tam da Batı ufkunda görülüyor. Bu, her anlamda insanların stresli ve kilitli koşullarını temsil edebilir. Bu olaylar, sorumlu bir tutum ve belirli bir yönetim davranışını gerektiren devam eden siyasi veya hükümetsel gelişmelerle ilgili olabilir. (Tepe noktasındaki Satürn) Bu arada, 11.evdeki Dolunay’dan görüldüğü gibi sosyal güvenlik açıkları oldukça belirgindir. Brasilia,Beziya için Yükselen/Tepe noktasının Neptün’de olduğu ve bunun da daha fazla karmaşıklık ve belirsizlik getirdiğini belirtmek de ilginçtir. Brasilia, Brezilya için Dolunay haritası aşağıda görülmektedir.

 

Bu metin 15 Ağustos 2021’de tamamlanmıştır.

Categories

Recent Posts