Hakan Kırkoğlu – Ay Döngüsü Raporu Kasım 2021

Çeviren: Çağla Öztoygar

Akrep’te Yeni Ay, 5 Kasım 2021

Akrep’teki aşırı gergin bu yeni ay zamanında ani çatışmalar, dengesizlikler ve inatçılık gündemimizde olabilir. Sembolik olarak bu yeni ayı Tarot destesindeki majör arkana kartlarından Yıkılan Kule kartına benzetebilirim. Bu yeni ayda Uranüs bize ani ilhamların ve büyük değişimlerin zamanı olduğunu gösteriyor. Ancak, bu süre zarfında Mars’ın burcu Akrep’e yeni girmesi ile çok da kararlıyız. Dış gezegenlerden Mars, Jüpiter ve Satürn’ün sabit burçlarda olması bize sürekli bir konsantrasyon sürecinde olduğumuzu ve dikkatimizi hedeflerimizin uygulanmasına odakladığımızı hatırlatıyor. Bununla birlikte arzularımızı ve tutkularımızı da dahil etmemiz gerekiyor. Bu süre zarfında şiddetli bir değişim ve ayaklanma ifadesiyle karşılaşabiliriz. Büyük depremler veya volkanik patlamalar gibi bazı vahşi doğa olayları da ortaya çıkabilir. Gerçekten de Satürn ve Uranüs arasında devam eden kare açı henüz bitmedi ve 2021’in son günlerinde, örneğin 24 Aralık’ta üçüncü kez meydana gelecek.

Bu dolunay aynı zamanda yöneticiliklerinde bulunan iki malefik arasındaki kapanan kare açıyı gösteriyor. Bu sefer Mars Kova’daki Satürn’e üstten kare açı yaparken bazı sosyal yapıların, yönetimlerin veya kuralların kaldırılması veya yoldan çıkma olasılığı artmaktadır

Şiddet çeteleri, yeraltı faaliyetleri ya da sadece casusluğun kendisi mevcut düzeni ve politikacıları ya da devlet figürlerini bozacaktır. Yeni ay Merkür’ün terim yöneticiliğinde ve Merkür Akrep’e girmek üzere olduğundan iletişim ve istihbarat faaliyetleri ani olaylarda önemli bir rol oynayacaktır.

Brezilya, Brezilya için yeni ay haritası gene çarpıcı, yeni ay-Uranüs partil karşıtlığı tam ufuk çizgisinde, Uranüs yükselende gözükmekte. Bu, bazı muhalif güçlerin yargı sistemiyle iyi geçinemeyen Başkan Bolsonaro’ya karşı büyük bir hamleyi katalize edeceğini gösterebilir. 7. Evdeki yeni ay ve özellikle Mars Brezilya toplumunda artan çatışmaların ve aynı zamanda düşmanlıkların bir işareti olarak görülebilir. 2022 yılında gerçekleşecek seçim siyasi partilerin bir araya gelerek birleşmelerini teşvik etmektedir.  Brezilya için yeni ay haritası aşağıdadır.

Moskova, Rusya için bu ay döngüsü Uranüs’ü tam MC’nin üstüne getiriyor ve yeni ay toprak, güvenlik ve gizli şeylerin evinde, 4. evde gözüküyor. Köşelerde sabit burçların olması kolayca ses bulamayan veya ön plana çıkamayan artan bir gerginlik olduğunu gösterebilir. Ancak Uranüs gökyüzünde en görünür ve en tepedeki nokta olan MC ile birleşiyor. Bu, Vladimir Putin ve yönetimi için ilginç ve oldukça gergin bir dönem olabilir.  Yükselen burcun Arlsan olması da liderlik ve otorite meselelerine vurgu yapıyor. IC’deki Akrep yeni ayı da ulusal güvenlik, toprak ve derin istihbarat faaliyetleri ile ilgili konuları vurgulayacaktır. Açık düşmanlıklar evi 7. evde bulunan Kova Burcu hükümete karşı muhalefetin artmasını ve süregelen toplumsal yeniden yapılanmaya işaret ediyor. Moskova yeni ay haritası için aşağı bakınız.

Bu gergin ve sarsıntılı Akrep yeni ayı Japonya’ya da oldukça zorlu ve huzursuz bir zaman getirebilir. Yeni ay haritasında tam Dsc noktasında bulunan Uranüs farklı şekillerde yorumlanabilir. Alçalan noktasında Uranüs gibi bir gezegen halka beklenmedik zarar verebilecek depremler, teknolojik olaylar veya ani uyanışlar gibi olayları gösterebilir. Yükselen Akrep oldukça can sıkıcı bir meselenin veya sırların açığa çıkması olarak yorumlanabilir. Bu gelişmeler finansal spekülasyonlar ve toprak kaynakları ile de ilgili olabilir. Tokya yeni ay haritası için aşağı bakınız.

Boğa’da Ay Tutulması, 19 Kasım 2021

Ay düğümleri Boğa/ Akrep aksına girmeye hazırlanırken bu Boğa burcundaki ilk ay tutulmasıdır. Boğa Burcu’nun 27 14 derecesinde sabit yıldız Algol’e çok yakın parçalı bir ay tutulması gerçekleşecektir. Boğa Burcundaki ay tutulmaları büyük değişikliklere işaret edebilir, değişmez ve güçlü bir şekilde etkisiz olduğunu varsaydığımız şeyler için dönüm noktaları olabilir. Gerçekten de, harita aynı  zamanda ani değişiklikler, doğada deprem gibi yıkıcı enerjinin salınması olarak ortaya çıkabilecek Mars-Uranüs karşıtlığını da içeriyor.  Gerçekten de ay tutulmaları, enerjinin ve basıncın büyük ölçüde serbest bırakıldığı zamanlardır.

Bu dönemde ekonomi , iş hayatı, gayrimenkul değerleri, para birimleri, tarım arazileri, gıda ürünleri ve tarımsal tohumlar gibi maddi değerler üzerinde baskı yaşayabiliriz  Sabit yıldız Algol genellikle aşırılık ve yıkıcılık yaratabilecek bazı şiddet ve dramatik gelişmelerle birlikte gelir. Bu dramatik ifade, ihtiyaç duyulan değişim için kurban veya katalizör olabilecek belli kişiler tarafından açığa çıkarılabilir.

Mars-Uranüs karşıtlığı, Türkiye’nin batı kıyılarına oldukça yakın olan meridyen çizgisinin üzerine düşerek Ege ve Marmara denizlerini deprem faaliyetlerine karşı hassas alanlar haline getiriyor. Dahası, Ankara için Plüton, halk için depresif ve sağlıksız olarak görülebilecek yükselen derecesinde görünüyor. Ankara ay tutulması haritası için aşağı bakınız.

Ay tutulmasının yöneticisi Venüs tutulma derecesi ile 8. harmonik açı ile yakından bağlantılıdır. Gerçekten de Venüs Oğlak burcunda ve 19 Aralık 2021 ‘den itibaren geri hareketine başlayacaktır. Halkın genel moralinin ve memnuniyetinin bu mevsim tehlikede olacağını söyleyebiliriz. Venüs’ün durağan hareketteyken Plüton ile birleşmesi bize fazla düşünceli bir havayı işaret etmektedir. Dahası, bu küresel ekonomi ve iş çevreleri için çok destekleyici bir görünüm değildir.

Washington DC için bu ay tutulması, genel olarak para piyasalarında ve bankacılık sektöründe dalgalanmalar ve oynaklık yaratabilecek 2. / 8. evleri vurgulamaktadır. Mars’tan karşıt açı alan 8. Evdeki Uranüs piyasalardaki ve kurumların kredi notlarındaki ani yükseliş ve düşüşleri gösterebilir.  İlki  20 Şubat 2022’de gerçekleşecek ve 2022 boyunca devam edecek ABD’nin kritik Plüton dönüşü Boğa / Akrep tutulmaları zamanında tetiklenebilir. Washington DC için ay tutulma haritası aşağıdadır.

Beijing, Çin için yükselen derecesinde Boğa vardır ve bu Ay’ı ön plana çıkarmaktadır. Bu dönemde halkın ekonomik güvenliği ve istikrarı ile ilgili konular vurgulanacaktır. Çin yönetimi çok temkinli görünmekte ve  dış gelişmeler ile dış etkiler üzerine  odaklanmıştır. Çin bu sene 1.ev profeksiyonu yaşadığından, ekonomik dalgalanmaların yanı sıra halkın yaşam koşullarına da vurgu vardır. Beijing, Çin için ay tutulması haritasını aşağıda görebilirsiniz.

 

 

Bu metin 13.10.1921 tarihinde tamamlanmıştır.

Categories

Recent Posts