Alan R. Wheatcroft – Chironas: raktas į saviugdą

https://isarastrology.org/alan-r-wheatcroft-chiron-the-key-to-self-mastery/

Kosminiai sąryšiai: 2013 m. lapkričio 1 d. įvyko ketvirtoji Urano ir Plutono kvadratūra. Šią dieną taip pat sukanka 36 metai nuo pirmojo Chirono atradimo; Chironą 1977 m. lapkričio 1 d. atrado Čarlzas Kovalas (Charles Kowal) iš nuotraukų, padarytų dviem savaitėmis anksčiau. Numerologijoje ši data, kaip ir 2013 m. jubiliejinė data bei skaičius 36, sudaro 9. Devyni simbolizuoja Plutoną – Skorpiono valdovą (1). devynių poliariškumas yra šeši, o tai yra Venera. Atradimo dieną Chironas buvo Tauro ženkle (Venera), Plutonas buvo kitame Veneros ženkle (Svarstyklės), o Uranas – Skorpione (žr. 1 astrogramą  šiame puslapyje). Dabar Chironas laikomas šiuolaikiniu Mergelės valdovu, o Mergelė yra šeštasis Zodiako ženklas. Įdomu tai, kad šešių ir devynių “poliariškumas” paprastai laikomas kinų filosofijos Yin ir Yang intymumu, tačiau dar svarbiau, kad tai reiškia, jog kosmosas neabejotinai yra tarpusavyje susijęs.

Plačiausiai paplitusi nuomonė, kad Veneros ir Plutono poliariškumas simbolizuoja pinigus.Tačiau jis taip pat reiškia kantrumą, taiką, harmoniją ir transformaciją, t. y. visus būtinus saviugdos meno bruožus. Taigi, žvelgiant retrospektyviai, Veneros ir Plutono energijų sintezė simboliškai primena Chirono paskirtį – saviugdos įkūnijimą. Be to, Mergelę ir Skorpioną skiria šešiasdešimt Zodiako laipsnių, kurie taip pat yra šešetas ir Venera. Atsižvelgdamas į visas šias numerologines asociacijas, manau, kad Chironas Mergelės valdovu laikomas neatsitiktinai, nes konkrečios numerologinės lygtys turi didelę reikšmę kiekvienos planetos paskirčiai.Skaičiai yra kosmoso kalba.

Chirono įtaka

Nuo pat Chirono atradimo šiam nepaprastam objektui dažniausiai taikomas pavadinimas ” sužeistųjų gydytojas”. Tačiau aš ne visiškai sutinku su šia mitine nuostata, man labiau patinka manyti, kad Chironas simbolizuoja psichosomatinės energijos (psichinės ir emocinės sintezės) šaltinį, todėl patvirtinu, kad jo psichologiniai parametrai gana sunkiai apibrėžiami. Tikėtina, kad neapibrėžtas Chirono ribas iš dalies lemia ir miglota jo poliarinės planetos Neptūno įtaka. Todėl Chironas ir jo santykiai su kitomis planetomis taip pat gali būti nuslopintų atminties engramų pėdsakas(2). Kadangi dabar Chironas oficialiai įvardijamas kaip Mergelės valdovas, labiau tikėtina, kad šis tarpžvaigždinis kūnas simbolizuoja šiuolaikinį “holistinį terapeutą”.

Chironas visų pirma siekia sustiprinti mūsų pažintinius gebėjimus, todėl jis veda mus tuo nerimą keliančiu keliu, kuris reiškia sustiprintą minčių discipliną. Per Chironą mes išmokstame įveikti savo vidines baimes, taigi ir psichologinius demonus. Mokymasis įveikti šias paslėptas kliūtis padeda mums suprasti savirealizaciją, o per Chironą išmokstame savęs pažinimo, išradingumo ir dorovingumo (visi šie bruožai siejami su Mergelėmis). Tačiau pernelyg dažnai Chirono energija psichikoje rezonuoja kaip nerimastinga išorinė vibracija, kurią reikia perkelti į aukštesnį mąstymo ar sąmonės lygmenį. Dažniausiai tai gali būti suvokiama kaip polinkis į gydymą. Kai Chironas yra susijungęs su kitomis planetomis, ypač su Merkurijumi ir Neptūnu, arba joms oponuoja, arba yra retrogradinis, poreikis trandscendentiškai priimti jo vibraciją tampa gyvybiškai svarbiu gyvenimo plano veiksniu.

Iš esmės Chironas yra raktas (išreikštas panašiu simboliu), kuris atveria dimensijų duris. Tačiau norint atidaryti šias individualizuotas duris, raktas pirmiausia turi atitikti spyną. Kiek kartų bandėme atidaryti duris savo namuose naudodami netinkamą raktą? Visi esame tai darę, nes akimirkos įkarštyje negalvojome aiškiai; mūsų protas turi išankstinį nusistatymą. Chironas moko mus įstatyti tinkamą raktą į tinkamą spyną, kuri atvers mūsų kosminio potencialo saugyklą, atvaizduotą per asmenybės profilį gimimo astrogramoje. Būdą, kuriuo atidarome šį asmeninį žinių lobyną, lemia Chirono potencialas būste ir jo aspektai su kitomis planetomis.

Moksliniu požiūriu taip pat galime daryti prielaidą, kad Chirono psichologinius parametrus sunku apibrėžti dėl jo neįprastos padėties kosmose ir nesuvokiamo skriejimo aplink Saulę, todėl jo orbitos deklinacija iš dalies yra paslaptis. Chirono kelionė per Zodiaką taip pat yra nepastovi ir nenuosekli, todėl jis visada buvo laikomas kosminiu keistuoliu. Be to, Chirono ekliptikos orbita praeina visai netoli kosminių milžinų: Saturno ir Urano. Energija, kurią jis perima ir todėl asimiliuoja iš šių įtakingų planetų, įkūnija Chirono įtaką, kuri yra pasiaukojanti, budinanti ir, svarbiausia, transpersonalinė.

Man Chironas neabejotinai susijęs su Uranu. Pagal Akašos kronikas  Chironas buvo kažkada Mėnulis, skriejantis aplink Uraną. Per kosminę katastrofą, dėl kurios smarkiai pasislinko Urano ašis, Chironas išsprūdo iš jo gravitacinės traukos ir buvo nublokštas link Saturno. Dabar manau, kad ši Saturno ir Chirono sintezė daro stabilizuojančią įtaką visai Saulės sistemai ir yra dar vienas Yin/Yang energijos signifikatorius(3). Saturnas vis tik simbolizuoja išorinę apsauginę kosmoso dangą ar odą, o Chironas – nuoseklius elektromagnetinius impulsus, kurie pulsuoja po oda. Iš esmės jis yra žemiškasis Merkurijaus kompanionas.

Psichologinė saviugda

Chironas skatina mus mąstyti, tačiau mąstyti įvairiapusiškai, t. y. apsvarstyti kiekvieną galimą variantą, kad įgytume aukštesnę perspektyvą. Chironas yra labai išsilavinęs mokytojas, padedantis mums įgyti savitvardą savo metodiškais ir išsamiais būdais, kuriuos pritaikę galime atgauti proto tyrumą. Pagal Chirono nuorodas galime performuoti savo nebrandžias emocines ir mąstymo išraiškas.

Kai mąstome netiksliai arba, kitaip sakant, mąstome nesusimąstydami, sukuriame psichologinį neįveikiamos energijos barjerą, kuris įrėmina psichiką. Šis barjeras plačiai interpretuojamas kaip psichinė žaizda, kurią gali išgydyti tik Chironas. Mano nuomone, nė viena planeta viena pati neižgydo žaizdos, nesvarbu, ar ji būtų fizinė, psichologinė, ar kokio nors aukštesnio kalibro; tai turi būti kolektyvinės pastangos. Todėl visas gimimo horoskopas reiškia kolektyvinį gydymo (healing)potencialą, o išgijimas (healing) man tėra žodis, kuris aiškiau nusako pažangą gydant.

Be to, jei išsamiau išanalizuotume Chirono valdomą Mergelės ženklą, siekdami pagrįsti šią fantasmagorinę  sužeistųjų gyduolio teoriją, galėtume daryti prielaidą, kad ji kyla dėl pernelyg didelio Mergelės smulkmeniškumo, o tai galiausiai sukuria gyvenimą, kuriame trūksta džiaugsmo ir spontaniškumo. Tačiau Mergelėje visada turime galimybę įgyti naujų įgūdžių, o dėl Chirono tylaus užsislaptinimo galime tobulėti saviugdoje. Be to, galime būti psichologiškai įskaudinti, ypač jei pradedame dirbti netinkamą darbą arba jei nusprendžiame siekti karjeros ginkluotosiose pajėgose ir tik tada suprantame, kad tai ne mums – tai tradiciniai šeštojo būsto, kurį valdo Chironas, veiksniai.

Tačiau faktas yra tas, kad beveik visos, jei ne apskritai visos, šiandien pasaulyje egzistuojančios problemos atsirado dėl šimtmečius puoselėto klaidingo mąstymo. Užuot mokęsi mąstyti iš pasąmonės skaidrumo, daugelis iš mūsų pasirinko mąstyti iš ribotų objektyvaus proto užkaborių – proto, kurį dažnai veikia Merkurijaus, gyvsidabrinio žinių skleidėjo ir tradicinio Mergelės valdovo, greitai kintantis ir dualistinis pradas

Objektyvusis protas tėra išorinio pobūdžio minčių, problemų ir idėjų kanalas, o tai reiškia, kad mintys ir žinutės į protą patenka nefiltruotos ir neapdorotos. Štai kodėl išorinės mintys dažnai tampa pagrindu sublimuotam negatyvui. Tačiau pasąmoninis protas yra vidinės prigimties minčių ir idėjų kanalas, o kadangi jos kyla iš širdies energijos, išlieka tyros savo esybe.

Chirono mąstymo procesai yra tvarkingi, struktūruoti, kūrybingi ir intelektualūs, bet svarbiausia, kad jie yra tobuli arba bent jau tokie turėtų būti. Galiausiai minties energija yra kosmoso pagrindas, todėl šis miniatiūrinis objektas yra esminė ir svarbi dieviškosios sąmonės dalis. Kaip ir viskas, kas egzistuoja, šie skirtingi minties (proto) energijos lygmenys turi būti subalansuoti, kad tinkamai funkcionuotų, o Chironas yra balansuojančioji (jungiančioji) planeta, kaip tą lemia Veneros, balanso planetos, numerologinė šešeto įtaka.

Kaip jau minėta, daugelis astrologų mano, kad Chironas simbolizuoja “sužeistųjų gyduolį”. Daugelis manytume, kad šioje hipotezėje yra bent šiek tiek tiesos, nes kiekviename šios Žemės taške vyraujanti žmonijos neteisingo mąstymo sistema sukūrė gilią visuotinę žaizdą. Šiandien ši žaizda tokia gili, kad netrukus sprogs – užpūliavusi pati savyje – ir sukels evoliucinį kataklizmą. Be to, šios kolektyvinės žaizdos energiją įkūnija Plutono  devyneto poveikiai. Šiuo metu negailestinga Plutono galia sklinda iš autoritetingo ir bejausmio Ožiaragio, kuris yra Saturnas – planeta, esanti arčiausiai Chirono orbitos.

Chirono psichinis ir dvasinis profilis

Chironas – tai raktas, atrakinantis Saturno savikontrolės saugyklą. Kadangi šis asteroidas gali atrakinti kontrastingą mūsų įsišaknijusių mąstymo procesų ir kūrybinio potencialo pasaulį, Chironui skirtas vidinio psichinio pasaulio valdymas turi įkūnyti centrinę nervų sistemą, konkrečiai stuburo smegenų sistemą  ( Merkurijus valdo gyvybinį nervinių impulsų srautą). (4) Žvelgiant retrospektyviai, Chirono centrinės nervų sistemos valdymas aiškiai įkūnytų atitinkamus bruožus, kuriuos iliustruoja jo poliarinė planeta Neptūnas.Mat Neptūnas valdo čakras, esančias taškuose išilgai stuburo. Manoma, kad per centrinę nervų sistemą į čakras patenka informacija iš aukštesniųjų sąmonės lygmenų. Stuburą valdo Saturnas; minkštuosius audinius, kurie gaubia stuburą nugaroje, valdo Saulė. Be to, energetinį lauką, kurį sukuria čakros (aurą), valdo Uranas.

Nugaros smegenų sistema savo ląstelių membranose talpina mūsų kūrybinį potencialą ir mūsų baimes. Joje taip pat saugomos visos mūsų kūrybinės mintys, kurias mes inicijavome ir greičiausiai laikui bėgant atmetėme. Todėl manau, kad būtent dėl to Chironas vadinamas  “sužeistųjų gydytoju”. Turėdamas “sužeistųjų gydytojo” vardą, Chironas neabejotinai sukels įtampą kūne, nes protas automatiškai atsisakys realizuoti savo aukščiausią potencialą. Kitos Chirono būsenos, atsirandančios dėl proto sąstingio, yra šios: paralyžius, psichozė ir kraštutinis nerimas. Psichikos sąstingis, įtakojamas šio asteroido, pasireiškia jau tūkstantmečius. Per dabartinį Chirono tranzitą per Žuvis turėjome galimybę išvysti šias būsenas, o Chirono tranzitas per Žuvis tapo milžinišku proveržiu, panaikinančiu beviltiškumą. Tačiau jis galėjo neviltį dar labiau suasmeninti.

Chironas Žuvų ženkle: Taika, meilė ir viltis?

Kadangi Chironas yra žemės stichijos asteroidas, jis gali būti pajėgus peržengti neaprėpiamas Neptūno gelmes. Atsižvelgiant į neseniai įvykusią konjunkciją su savo poliarine planeta Neptūnu, kaip Chironas galėjo paskleisti savo energiją Žuvų ženkle? Galbūt susidarysime įspūdį, jei pažvelgsime į 1960-uosius metus, kai Chironas paskutinį kartą tranzavo per šį ženklą. Šiandien iš dalies reikšminga tai, jog 1960 m. tranzitas buvo susijęs su Neptūnu, esančiu Skorpione, o per aštuonerius metus trukusią kelionę per Žuvų ženklą Chironas  tuomet sudarė galingą triną  su Plutonu.

Pasaulis keičiasi

1961 m. sausio 21 d. Chironas įžengė į Žuvis (žr. 2 astrogramą šiame puslapyje), kur išbuvo iki 1969 m. vasario mėn. Kas nutiko per šį 8 metų laikotarpį? Prasidėjo daugybė pasaulinių konfliktų, kuriuose Chironas, Neptūnas ir Plutonas suvaidino svarbų vaidmenį, pvz: Nesėkminga invazija į Kiaulių įlanką, Kubos raketų krizė, šešių dienų karas tarp Izraelio, Egipto, Jordanijos ir Sirijos, prasidėjo antikarinis judėjimas, Kadafis Libijoje nuvertė monarchiją, 1961 m. į valdžią atėjo JFK, kuris 1963 m. buvo nužudytas (Neptūnas valdo žudikus), nužudytas Malkolmas X, dvasiniais lyderiais tapo Bilis Grehemas ir Maharišis (Žuvys), ir tai tik keletas pavyzdžių. (5)

Be to, septintajame dešimtmetyje gimė prieštaringai vertinamas žodžio laisvės judėjimas. Ar Chironas iš dalies buvo atsakingas už šį ir kitus pokyčius? Šie įsimintini įvykiai, tokie kaip Vudstokas, atvėrė kelią šiandien ryškiems Naujojo amžiaus psichodvasiniams judėjimams. Septintajame dešimtmetyje vyravo protestai prieš imperialistinį niekšingą ekstremizmą ir fašizmą. Daugumą jų išvirto į meilės kupinus priešnuodžius. Į pirmą vietą iškilo “New Age” muzika (Neptūnas), išryškėjo tokios grupės kaip “The Beatles”. Jauni Amerikos vyrai buvo imami į ginkluotąsias pajėgas (Chironas) kovoti už reikalą, kuris tapo testamentu ir atnešė nusivylimą nusivylusiems žodiniais idealais (Neptūnas).Vietnamo karas buvo ne tik neteisingas, bet ir moraliai nepriimtinas.  Tokios grupės kaip “The Beatles” siūlė priešnuodį arba tam tikrą pabėgimo(Neptūnas) nuo šių nepriimtinų aplinkybių formą  (Neptūno tranzitas per Skorpioną).

Šeštajame dešimtmetyje Chironas Žuvyse sukūrė idealų dvilypumą, žmonija stebėjo vis didėjantį imperializmo, religinio fanatizmo ir korporatyvizmo susiliejimą, kuris iškilo ant tos pačios Neptūno bangos. Iš esmės trino aspektas teikė viltį, kad bus atrastas naujas pasaulinis talentas, atsakantis į tūkstantmečius plačiai tvyrojusią neapykantą – tas talentas buvo meilė. Kaip visa tai siejasi su šiandiena? Dažniausiai susiduriame su tomis pačiomis dilemomis ir problemomis, kaip ir šeštajame dešimtmetyje, tačiau, jei kas nors ir įvyko, žmonija tapo dar labiau nusivylusi. Tai gali būti neseniai įvykusios Chirono ir Neptūno konjunkcijos rezultatas, o konjunkcijos įtaka tradiciškai būna kur kas didesnė nei trino.

Chironas Žuvų ženkle reiškia hipių judėjimą, kuris gimė septintajame dešimtmetyje. Šiandien visame pasaulyje telkiasi elitinis naujojo amžiaus hipių judėjimas, gimęs dėl dabartinio Chirono tranzito per Žuvis ir neseniai įvykusios jo konjunkcijos su Neptūnu. Jų tikslas – įtvirtinti Taiką, Meilę ir Viltį mūsų neramiame pasaulyje, panašiai kaip gėlių vaikų era išgydė dviejų pasaulinių karų siaubą.

Be to, Chironas Žuvų ženkle mums sako, kad   galime mąstyti, kaip išbristi iš evoliucinės nevilties, ir taip siekti kolektyvinės saviugdos.  Bet ar mes pasirengę jo klausytis? Negalime paneigti, kad šiandien vykstantys pokyčiai niekuo nesiskiria nuo 1960-ųjų. Jei pasižvalgysime po pasaulį, pamatysime tą patį visur esantį idealų dvilypumą. Imperializmas, religinis fanatizmas ir korporaciniai siekiai plaukia ant tos pačios Neptūno bangos; skirtumas tik tas, jog bangos intensyvumas ir dydis išaugo neišmatuojamai, o tai iš dalies lėmė Neptūno tranzitas per Žuvis. Esame ties riba nuskęsti šioje Neptūno potvynio bangoje, nes vis dar nemąstome logiškai, aiškiai ir atsakingai.

Psichodvasinių iliuzijų ciklas, prasidėjęs šeštajame dešimtmetyje, pradėjo  kulminuoti ir pasiekė  viršūnę, veikiamas  Chirono tranzito Žuvyse. Esminis klausimas – ar Chironas ir toliau bruks Neptūno iliuziją, kuri kilo iš septintojo dešimtmečio ir jau įsivyravo, ar Chironas transcendentiškai pakeis mūsų gebėjimą suvokti skirtumą tarp gėrio ir blogio ir padės mums įgyti pranašumą saviugdos mene? Tik laikas parodys! Tačiau, kaip visada, pasirinkimas priklauso nuo mūsų.

Chirono tranzitas per Žuvis žymi svarbų mūsų evoliucijos laikotarpį, nes jis iškelia į neaprėpiamo vandenyno paviršių mintį, jog gyvenimas nėra vien tik mirtis ir destrukcija. Kad karo ir kančių beprotybė tėra tik bjauri žaizda ant žmonijos kulno, kurią reikėtų pamiršti vardan geresnių dalykų siekio.

Be to, Chironas Žuvyse primena, kad jautrumas gali būti durys į sąmoningumą, o ne pabėgimo nuo atsakomybės kelias. Tai laikotarpis, kai pažeidžiamumas iškyla į paviršių. Šio tranzito keliamas iššūkis – būti atviresniems ir atpažinti kančią, neidentifikuojant savęs kaip aukos. Aukos yra beginkliai subjektai joms nepavaldžių, nekontroliuojamų jėgų, todėl yra bejėgės. Pripažindami, kad žmogaus būklė apima ir džiaugsmą, ir kančią, galime patirti visą emocijų spektrą nekaltindami savęs ir kitų – per saviugdą.

 

Baigiamasis žodis…

Deja, neįmanoma išspręsti psichiniu lygmeniu problemų, su kuriomis mes ir toliau susiduriame šioje planetoje. Atsakymai atsiras tik tada, kai pakeisime savo mąstymą. Norėdami išgelbėti save ir mūsų planetą Žemę, kol dar nevėlu, turime išmokti mąstyti širdimi, o ne galva. Visame pasaulyje vyraujančios nevilties ir degradacijos problemos kyla dėl pasekmių, kurias sukuria mūsų mąstymo būdas. Iš esmės mes pamiršome savo dvasinį paveldą, todėl atsiribojome nuo dieviškumo.

 

Astrogramų duomenys:

1 astrograma , Chirono atradimas 1977 m. lapkričio 1 d., 12:00 GMT, Londonas, Placidus sistema, tikrasis mazgas.

2 astrograma, Chirono tranzitas per Žuvis, 1961 m. sausio 23 d., 16:00 GMT, Londonas. Placidus sistema, tikrasis mazgas.

Nuorodos

  1. Visos skaičių lygtys paimtos iš Cheiro “Skaičių knygos” 118 puslapio. Cheiro, kurio tikrasis vardas William’as John’as Warner’is, buvo XX a. mediumas ir aiškiaregis, išgarsėjęs dėl praktikuotos chiromantijos, astrologijos ir chaldėjų numerologijos.
  2. Šią hipotezę šiuo metu siūlau Vandos Sellar naujienlaiškyje “Astrologija ir medicina”. Esu praktikuojantis medicinos astrologas ir tikiu, kad bendra Saturno, Chirono ir Urano įtaka, ypač kai jie sudaro įtemptus aspektus astrogramoje, dažnai gali lemti demencijos, Alzheimerio ir Parkinsono ligas ir  jų (arba) pradžią. Be to, šioje konkrečioje medicinos  tyrimo srityje taip pat reikia atidžiai atsižvelgti į Mėnulio ir Saturno poliariškumą ir jo įtaką horoskopui. Demencija slopina trumpalaikę atmintį, o tai reiškia, kad sergantieji dažniau užstringa gerai pažįstamoje ilgalaikėje atmintyje, taigi ir praeityje.
  3. Simbolinis Yin/Yang energijos pateikimas tampa ypač veiksmingas psichoanalitinio gydymo seansuose – psichikos sutrikimų gydyme Chirono metodu. Įsivaizduokite, kad Yin energija (kairė pusė – kairė smegenų pusė) reiškia Saturno planetą, o Yang energija (dešinė pusė – dešinė smegenų pusė) – Urano planetą. Chironas galėtų būti interpretuojamas kaip akys arba simboliniai susijungusios Yin-Yang energijos taškai; šie taškai žymėtų jo neįprastą orbitą, kai jis prasilenkia su Saturnu ir Uranu.
  4. Karlas Jungas teigė, kad “raktas į savęs įvaldymą slypi mūsų gebėjime išskaidyti, analizuoti ir apdoroti potencialius kūrybinius elementus, kurie yra sukoncentruoti nugarossmegenų sistemoje”.
  5. Informacijos šaltinis: Vikipedija.

Biografija:

Alanas R. Wheatcroftas baigė psichologijos bakalauro studijas universitete ir tapo psichologu, dirbančiu su asmenimis, turinčiais psichikos sveikatos problemų ir kaliniais. Alanas taip pat yra praktikuojantis astrologas, išmanantis tradicinę ir Vedų astrologiją. Jis gyvena Jungtinėje Karalystėje ir dažnai kviečiamas kalbėti verslo renginiuose ir koledžuose; jo paskaitos dažnai atspindi besikeičiantį žmonijos veidą. Alanas yra parašęs daugybę straipsnių, kurie buvo paskelbti profesionalioje ir populiariojoje žiniasklaidoje.

Categories

Recent Posts